Masaż: oferta Darii Szmyt

terapia czaszkowo-krzyżowa

RYTUAŁ LIFTINGU TWARZY KOBIDO UP® + kinesiotaping estetyczny

Masaż KOBIDO jest naturalną formą niechirurgicznego liftingu twarzy.

Sesja składa się z kilku etapów oraz specjalnie dobranych technik, które mają na celu rozgrzać i rozluźnić tkanki, uelastycznić, uwolnić skumulowane napięcia, dotrzeć do głębokich warstw skóry i mięśni.

Pobudzany jest również układ nerwowy, poprzez pracę na nerwach twarzowych, pośrednio aktywizuje się część brzuszną nerwu błędnego, odpowiedzialnego za relaksację, odpoczynek i trawienie. Po sesji odczuwalny jest stan głębokiego spokoju, wyciszenia i harmonii wewnętrznej.

Jak wygląda sesja?

1. Demakijaż twarzy

2. Faza uelastyczniania tkanek

3. Relaksacja

4. Drenaż limfatyczny okolicy twarzy, szyi, dekoltu i pach

5. Faza liftingu

6. Faza modelowania

7. Akupresura punktów refleksologicznych twarzy

8. Faza chłodząca/tonizująca

9. Opcjonalny miejscowy kinesiotaping estetyczny, jeśli brak przeciwwskazań

Sesja trwa ok. 80-90 min. w leżeniu na plecach. Upewnij się, że jesteś w stanie spędzić tyle czasu w jednej pozycji.

AUTORSKI MASAŻ INTUICYJNY CAŁEGO CIAŁA

To oryginalna forma masażu opracowana na podstawie kilku lat doświadczeń w pracy z ciałem. Dostosowana indywidualnie do aktualnych potrzeb i kondycji klienta, co sprawia, że jest niepowtarzalna i wyjątkowa.
Polega na stosowaniu unikalnej kompozycji technik zaczerpniętych z masaży takich jak np.: klasyczny, relaksacyjny, tkanek głębokich, ajurwedyjski, Lomi Lomi czy tajski.
Jest uszyty na miarę, ponieważ nie ma drugiej takiej samej osoby jak Ty.

Przy pomocy rozmaitych technik zaczerpniętych z kultury Wschodu i Zachodu dobieram te, które najlepiej pasują do aktualnego stanu pacjenta.

Polecam go osobom zestresowanym, czującym chroniczne zmęczenie, wzmożone napięcie w ciele, a także tym, którzy dużo czasu spędzają w pozycji siedzącej i pragną się rozluźnić.

Masaż Wołomin
terapia czaszkowo-krzyżowa

TERAPIA PSYCHOSOMATYCZNA Z ELEMENTAMI TERAPII CZASZKOWO-KRZYŻOWEJ

Psychosomatyka, czyli w dużym skrócie wpływ naszej psychiki na ciało. Zadaniem terapii jest odnalezienie czynników pochodzących z naszego umysłu, które mogą bezpośrednio wpływać na stan naszego ciała, choroby i dysfunkcje oraz w dalszym procesie, za pomocą odpowiednich technik uwolnienie tych wzorców. Podczas terapii może dojść do uwolnienia głęboko skrywanych emocji, trudnych przeżyć i traum, nawet tych, o których już dawno nie pamiętamy. Dodatkowo stosowane są techniki z terapii czaszkowo-krzyżowej. Połączenie tych dwóch metod powoduje, że terapia odbywa się wielopoziomowo, działa na ciało, umysł, emocje i duszę. Zadaniem tej terapii jest uporządkowanie, skoordynowanie i wspomaganie procesów samoregulujących wewnętrzną równowagę i przepływy. 

Pacjent podczas zabiegu często przysypia, głęboko rozluźnia się, ma wrażenie jakby jego ciało się rozpłynęło. W tym stanie idealnie można odpuścić kontrolę, aby pozbyć się z ciała wszelkich napięć.

Terapia polecana jest szczególnie osobom wysoko zestresowanym, mającym problemy z koncentracją, zasypianiem, bólami niewiadomego pochodzenia, szumami usznymi, stanami depresyjnymi, migrenami. Spektrum wskazań jest bardzo szerokie. Pierwsza terapia jest poprzedzona dokładnym wywiadem.

AJURWEDYJSKI RYTUAŁ MASAŻU KAMIENIAMI PÓŁSZLACHETNYMI Z AROMATERAPIĄ

Jest to masaż gorącymi kamieniami półszlachetnymi, kryształami górskimi oraz naturalnym, ciepłym olejem. Kryształy i kamienie półszlachetne uwalniają energię zamkniętą w nich, aby odżywić energię naszego ciała. Przywracają równowagę poprzez eliminację zaburzeń spowodowanych przez stres, napięcie i zmęczenie. Wprowadza w stan głębokiego relaksu i rozluźnia napięte mięśnie.

Podczas zabiegu ciało jest masowane i uciskane ciepłymi kamieniami, mniejsze są układane na siedmiu ośrodkach energetycznych w ciele zwanych czakrami – do każdego z nich dobrany jest odpowiedni olejek eteryczny. Rytuał zawiera także elementy masażu twarzy i głowy. Polecany w chłodne, jesienne i zimowe dni, na poprawę nastroju i doenergetyzowanie ciała.

masaż Kamieniami
mer

MER – twarz, czaszka, szyja i ramiona

MER (Myofascial Energetic Release) czyli Mięśniowo Powięziowe Rozluźnianie Energetyczne.
Metoda ta zawiera w sobie m.in. pracę z powięzią, masaż tkanek głębokich, techniki oddechowe, aktywny stretching oraz uwalnianie traum i emocji.
Zadaniem MER jest uwolnienie od bólu, przywrócenie prawidłowego przepływu energii, rozpuszczenie blokad i  napięć w ciele, czego wynikiem może być również uwolnienie na poziomie emocjonalnym, głębokie odprężenie, poczucie zrzucenia ciężaru, poprawa krążenia oraz dotlenienie organizmu.

Sesja MER okolicy twarzy, czaszki, szyi i ramion – dla kogo ?

Polecana jest szczególnie osobom, które w przeważającej większości prowadzą siedzący tryb życia, co spowodowało u nich tzw. zamknięcie sylwetki : zaokrąglone i/lub uniesione ramiona, zapadnięcie klatki piersiowej, wysunięcie głowy do przodu, a także „wdowi garb”. Konsekwencją takiej postawy mogą być bóle głowy, kręgosłupa szyjnego (również piersiowego i lędźwiowego), zmniejszona pojemność oddechowa, zwiększone napięcie mięśniowe okolicy podpotylicznej, zaciskanie zębów, drętwienia w obrębie kończyn górnych i zawroty głowy. Terapia ta skierowana jest również do osób z problemami ze stawem skroniowo-żuchwowym oraz bruksizmem (nocne zgrzytanie zębami).

 

Jak wygląda sesja MER ?

Podczas uwalniania i harmonizowania napięć okolicy twarzy, czaszki, szyi i ramion, techniki dobierane są indywidualnie do potrzeb i aktualnego problemu pacjenta, dlatego przebieg może być różny. Stosowane są także pozycje ułożeniowe ciała, ułatwiające rozluźnienie. Oprócz pracy na tkankach głębokich i powięzi, głównym założeniem jest zaangażowanie pacjenta w proces terapeutyczny przy pomocy świadomego oddechu oraz rozmowy. Terapia może zawierać również techniki pracy wewnątrz jamy ustnej.

Ile sesji masażu potrzebuję ?

To częste pytanie, na które nie da się jednoznacznie odpowiedzieć, ponieważ każdy przypadek jest inny. Jeżeli na swoje objawy czy sylwetkę pracujemy kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, to nie oczekujmy, że po jednej wizycie pozbędziemy się bólu kręgosłupa czy głowy, który towarzyszy nam od długiego czasu. Niejednokrotnie potrzeba kilku regularnych spotkań. Proces terapeutyczny wymaga przede wszystkim zaangażowania ze strony pacjenta, często także zmiany stylu życia, rutyny dnia, higieny snu a także diety. Nie można pominąć faktu, że na  dolegliwości w ciele duży wpływ mają przebyte traumy, przeżycia, stłumione emocje i obecny stan psychiczny. Proces ten szerzej badany jest m.in. w dziedzinie nauki zwanej psychosomatyką.

Sesje MER to holistyczny wymiar pracy z ciałem, który polecam każdemu, kto jest otwarty i gotowy na świadomy proces terapeutyczny.